Galeria
Rejestracja telefoniczna (od poniedziałku do piątku w godz. 12°°-20°°): 94 717 07 70 lub przez Formularz rejestracji on-line

specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii

Certyfikowany lekarz w zakresie endoskopii diagnostycznej i zabiegowej. Skończyłem Akademię Medyczną w Bydgoszczy uzyskując tytuł zawodowy lekarza w dniu 6 lipca 2005 roku. Następnie odbyłem szkolenie specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 2 w Bydgoszczy uzyskując tytuł specjalisty dnia 13.11.2013. Naukę endoskopii rozpocząłem praktycznie od pierwszych lat specjalizacji. Kontynuowałem ją po przeprowadzeniu się do Koszalina uzyskując certyfikat uprawniający do wykonywania procedur endoskopowych wydany przez sekcję endoskopową TCHP. W dniu 09.07.2020 uzyskałem tytuł specjalisty  kończący szkolenie specjalizacyjne z gastroenterologii jakie odbywałem w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.
Pielęgniarka Patrycja Wasik – ukończone szkolenie specjalistyczne z  endoskopii w OIPi P w Słupsku sierpień 2019, w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa  chirurgicznego.
Pracujemy na co dzień w Pracowni Endoskopowej przy oddziale chirurgicznym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie.  Wykonujemy badania z zakresu endoskopii diagnostycznej i zabiegowej.

W Centrum Medycznym BiM-med. wykonujemy badania zarówno górnego (gastroskopię) jak  i dolnego (kolonoskopię) odcinka przewodu pokarmowego. W  pracowni dysponujemy  najnowszym torem wizyjnym firmy Olympus EVIS X1, którego premiera odbyła się w kwietniu 2020 roku, pozwalającym na obrazowanie w jakości 4k. Systemy wsparcia opracowane przez firmę Olympus NBI, RDI i TXI w połączeniu z najnowszymi endoskopami  optymalizują jakość wykonywanych u nas  badań.
Jesteśmy jedyną pracownią endoskopową w Koszalinie wykorzystującą dwutlenek węgla do insuflacji jelita podczas wykonywania badań endoskopowych. Wchłania się on ok. 150 x szybciej z jelita  niż używane standardowo powietrze, co znacznie redukuje dyskomfort podczas, jak i po  badaniu.

Na życzenie wykonujemy badania w znieczuleniu prostym - bez anestezjologa, jak również w warunkach sali operacyjnej z anestezjologiem. Dysponujemy salą wybudzeń.
Wykonujemy również wodorowe testy oddechowe do diagnostyki SIBO – czyli zespołu rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, jak również zespołu jelita nadwrażliwego i nietolerancji pokarmowych. Testy te to nieinwazyjne badanie polegające na pomiarze zawartości wodoru w wydychanym powietrzu po podaniu odpowiedniego czynnika (laktoza).

  • przyjęcia: śr. 15:00 -19:00

REJESTRACJA